Backlink, İnternet

Ücretsiz Kaliteli Dizinler

Şubat 10, 2013

Sektör olarak, sitemizi kayıt edeceğimiz ücretsiz kaliteli dizinler‘i hepimiz çok severiz değil mi? Çoğunuzun evet dediğini duyar gibiyim 🙂 O zaman bende size 2 kaliteli dizinden bahsedeyim. Eminim ki kullananlarınız vardır fakat daha önce kullanmayanlar için bu 2 kaliteli dizini tüm siteleriniz için aktif olarak kullanmanızı öneririm.


Açıklama: Yarım yamalak bir Türkçe’yle de olsa Türkçe desteği sunan bu PR9 directory,  oldukça kaliteli bir dizindir.
Tamamen ücretsiz olan bu dizin, sitenize ekleyeceğiniz basit bir sayaç ile hem sitenize sayaç hizmeti sağlıyor hem de sitenizi dizinine kaydediyor. Şöyle bir karşılaştırma yaparsak;

299$ ücret isteyen Yahoo Dizinin Domain Authority değeri: 100 iken, ücretsiz dizin hizmeti sağlayan liveinternet.ru Domain Authority değeri: 95’dir. Burnundan kıl aldırmayan birkaç sidikli editöre emanet edilen Dmoz’un(İstisnalar hariç) ise değeri: 98

Liveinternet.Ru, ücretsiz bir dizin için mükemmel bir değere sahip değil mi sizce?

Senelerdir tüm sitelerim için kullandığım bu dizini kullanmanızı öneririm.

Açıklama: Sitenize ekleyeceğiniz 1 cümlecik not ile size dizin hizmeti veren bu site, çalışmalarınızda kullanabileceğiniz çok kaliteli bir dizindir. Siteye girip formu dolduruyor ve ardından size verilen kodu sitenize ekliyorsunuz. Sitenizde ki kodu kontrol ettikten sonra size bir onay mesajı gönderiyorlar ve siteniz dizine ekleniyor.

Sitenize kod eklemeden ücretli olarak da kullanma imkanı veren bu dizini kullanmanızı öneririm.

Ufak bir ayrıntı: Eğer sitenizden link çıkışı istemiyorsanız, kodları ekleyip siteniz dizine eklendikten sonra kod içine bir nofollow ekleyerek sitenizden link çıkışı olmadan da kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bilgi: Yazının paylaşımının üzerinden 2 yıldan fazla süre geçtiği için paylaşım içinde güncelliğini kaybetmiş bilgiler olabilir.

Bunlar da ilginizi Cekebilir

2 Yorumlar

  • Reply Kemal Gonenc Haziran 7, 2014 at 10:20 pm

    Hocam, ikinci site Pr3 ve ücretli.

  • Reply Mehmet Gonenc Temmuz 27, 2015 at 7:14 pm

    Paylaşım için teşekkürler. Sitemize ekledik. İkinci gün kayıt onay aldı.

  • Yorum yapın