Backlink

Sayfa bazlı backlink – Backlink sektörü bu tarafa mı kayıyor?

Şubat 5, 2013
sayfa bazlı backlink

Google, son güncellemeleri ile birlikte alt sayfalara (yani içerik sayfalarına) ait pagerank değerlerini arttırarak yeni bir kavramın daha fitilini ateşledi: Sayfa bazlı backlink

Bildiğiniz üzere, footer veya sağ-sol kolonlara eklenerek tüm sayfalardan alınan text backlinkler Google tarafından pek hoş karşılanmıyordu. Hatta aynı text link ile onlarca siteden kasılan linkler ücretli alınan link kategorisine girip spam olarak algılanabiliyordu…

Sektörde eski olanlar, tanıtım yazısı olayının da sırf bu “spam’a düşmeme” kaygısından doğduğunu çok iyi hatırlarlar.

Girişte bahsettiğimiz gibi Google, son pagerank güncellemelerinde içerik sayfalarına yüksek PR’lar dağıtmaya başladı ve backlink sektörü Sayfa bazlı backlink kavramıyla tanıştı.

sayfa bazlı backlinkPeki nedir bu sayfa bazlı backlink olayı?

Sayfa bazlı backlink, link alacağınız sitenin tüm sayfalarından backlink almak yerine, site içinde PR değeri olan sayfa veya sayfalardan link almaktır.

Avantajları nelerdir?
– Sayfa bazlı backlink, standart backlink sistemine göre daha uygun fiyatlı olur. Örnek olarak;
Sitenin kalitesine göre PR3 sayfadan alınan backlink aylık: 0,80 Kuruş, PR4 sayfadan alınan backlink: 1 TL şeklinde fiyatlarla satılabilir.
– Sayfa bazlı backlink’te, fiyatlar uygun olduğu için 12 ay’lık link alımı bile yapsanız bütçenizi zorlamaz. Ve bu tür bir backlink alımı anahtar kelimenize büyük bir katkı sağlar.
– Uzun süreli link alımı yaptığınız için sitenize giden linkler sürekli değişiklik göstermez ve doğal backlink gibi görünürler.
– Footer veya blogroll gibi link alanlarının kısıtlamalarına bağımlı olmayacağınız için linklerinizi cümle veya satır şeklinde bile verebilirsiniz.

Benim kendi 2 aylık siteme aldığım bir backlink örneği için lütfen tıklayın

Yeni bir makalede daha buluşmak üzere kendinize iyi bakın.

R. Tolga AYTUĞ 

Bilgi: Yazının paylaşımının üzerinden 2 yıldan fazla süre geçtiği için paylaşım içinde güncelliğini kaybetmiş bilgiler olabilir.

 

Bunlar da ilginizi Cekebilir

3 Yorumlar

 • Reply Caner Şubat 5, 2013 at 1:50 pm

  Merhaba bana bu konuda yardimci olabilcekmisiniz rica etsem

  • Reply R. Tolga AYTUĞ Şubat 5, 2013 at 2:31 pm

   İletişim bölümünden yazarak konuyu açıklarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

 • Reply Cam balkon Şubat 5, 2013 at 3:36 pm

  Gerçekten yararlı bilgiler teşekür ederim

 • Yorum yapın