Pagerank

2013 yılının ilk Pagerank Güncellemesi başladı

Şubat 4, 2013
pagerank güncellemesi 2013
Okuma Süresi: 1 Dakika

2013 yılının merakla beklenen ilk pagerank güncellemesi başladı. Tüm site sahiplerine hayırlı ve bol Pr’lı bir güncelleme diliyorum.

Güncellemeye dair ilk izlenimlerin şu şekildedir;
Bu güncellemede Google, ana sayfalara pagerank değeri vermekten çok alt sayfalara ve hatta kategori sayfalarına bile yüksek pagerank değerleri vermiştir. Örnek olarak bir sitemizde ana sayfa 2 değerinde iken, bir çok alt sayfa pr4-5 değerlerini görmüştür.

Bu gece neredeyse tüm sitelerimizi kontrol ettik ve hepsinde alt sayfaların ana sayfadan bağımsız ve birçoğunun da ana sayfadan yüksek değerler aldığını gördük.

Bana kalırsa bu şekilde sayfa bazlı bir güncelleme ana sayfaya bağımlı pagerank güncellemelerinden daha mantıklı ve doğru olmuştur. Sonuçta, sitenin alt sayfalarında çok değerli içerikler bulunurken bu içeriklerin çoğu ana sayfada yer almaz. Ve sen o sitenin en değerli sayfasını ana sayfa sayıp alt sayfaların pagerank yükselmelerini ana sayfanın değerine bağımlı hale getirirsen, yaptığın iş biraz eksik olur. Bana kalırsa Google, bu güncelleme ile çok doğru bir adım atmıştır.

Bunlar da ilginizi Cekebilir

1 Yorum

  • Reply Pr Şubat 4, 2013 at 10:41 pm

    Bu sabah farkettim güncellemeyi hadi bakalım hayırlısı bend ebir değişiklik yok zaten sitemdede paylaştım.

  • Yorum yapın