Backlink

Hangi sitelerden backlink almalı?

Kasım 28, 2012
Okuma Süresi: 1 Dakika

Web Masterların genel olarak faaliyet gösterdikleri büyük sitelere bakıyorum;

Özellikle link satışı bölümünde inanılmaz sahtekarlıklar dönüyor. Hacklink ile pr7-8 olmuş siteler, edu.tr den arka plan renginde link satmak isteyenler ve dahası…

Ve işin garibi, bu tür sitelerden link alan bir sürü Web Master… Sonrasında da pr7 siteden link aldım ama hiçbir işe yaramadı diye sızlananlar.

Arkadaş, web master sitesinde kazıklanan web master olabilir mi? Topu topu 4-5 şeyi kontrol edeceksin, kafana soru işareti takıldıysa o linki almayacaksın. Bu kadar basit.

Lafı fazla uzatmadan link almadan önce neleri kontrol etmeniz gerektiğine kısaca değinelim isterseniz;

1- PR valid mi değil mi önce bunu kontrol edeceksiniz.
2- Redirect var mı yok mu bunu kontrol edeceksiniz.
3- Eğer backlinki sitenin Pr’ı yüksek diye alıyorsanız o sitenin backlinklerinin durumunu kontrol edeceksiniz ki pagerank’in yükselmesinin en önemli etkeni sitenin backlinkleridir. Eğer yüksek pr’a sahip olmasının sebebi olan backlinkler ortada yoksa o siteden en azından güncellemeye yakın zamanlarda BL almayacaksınız. Çünkü yüksek ihtimal güncellemede düşecektir.
4- Bir de arkadaşlar, bir saniye durup düşünün. Ortada garip bir durum var mı! Örnek olarak veriyorum; Bazen bende yapıyorum BL satarken kampanya vs diye uygun fiyattan verebiliyorum ama her ne olursa olsun PR7 sitenin aylık ücreti 40-50 TL olabilir mi? Hadi bunu geçtim adam 2 tane pr7 siteden 40-50 TL’ye link veriyorum diyor. Bu normal olabilir mi?

Bunun idrakine varabilmek çok önemli. Sonuçta biz bu işin uzmanıyız. Eğer uzmansak uzman gibi davranmamız gerekiyor.

Not: Şüphede olduğunuz site adresi olursa ve eğer emin değilseniz bana gönderin adresini inceleyip size dönüş yapayim alım için uygun mu değil mi diye.

Herkese selamlar

Bilgi: Yazının üzerinden 2 yıldan fazla bir süre geçtiği için bilgiler arasında güncelliğini kaybetmiş detaylar olabilir.

Bunlar da ilginizi Cekebilir

Yorum Yok

Yorum yapın