Genel

Bu sitede, site sahibinden izinsiz değişiklikler yapılmış olabilir. mesajı ve çözümü

Aralık 6, 2012
Okuma Süresi: 1 Dakika

Geçen gün seo çalışması yaptığım müşterilerimden birinin sitesini kontrol ederken bu hata mesajını aldım.

Bu sitede, site sahibinden izinsiz değişiklikler yapılmış olabilir.

Çalıştığımız kelimelerde iyi yerlere gelmiştik ve sektör karlı bir sektördü. Doğal olarak legal ve illegal rekabete açık bir durum vardı.
Ve o illegalliklerden birisi de rakibini doğal yollardan yenemiyorsan, yok et mantığı idi. Birileri ne yazık ki bunu denemişlerdi.

Amaçları, siteye shell veya başka bir zararlı içerik yükleyip sonra google’a bu site zararlı yazılım içeriyor ihbarı yapmak ve ileriki aşamalarından birinde sitemizi sıralamalardan kaldırtmaktı. Allahtan erken farkettik ki sorunu o boyuta getirmeden çözdük. Peki nasıl çözdük onu anlatalım;

Önce hostingi kontrol ettik. Gerçekten hosta zararlı diye tabir ettiğimiz shell tarzı dosyalar yüklemişlerdi. Önce bu dosyaları sildik.
Ardından hemen ve hiç vakit kaybetmeden Google’a yeniden değerlendirme isteği gönderdik. Onlarda hızlıca işleme alıp hata mesajını arama sonuçlarından kaldırdılar. Sizde benzer bir durumla karşılaşırsanız bu şekilde çözebilirsiniz.

Bilgi: Yazının üzerinden 2 yıldan fazla bir süre geçtiği için bilgiler arasında güncelliğini kaybetmiş detaylar olabilir.

Bunlar da ilginizi Cekebilir

Yorum Yok

Yorum yapın