Yahoo backlink nasıl alınır?

Çalışmalarımızın en önemli adımlarından birisi olan backlink temin etme adımında çok işinize yarayacak bir bilgi vereceğim bugün sizlere… Sizlerde bunu uygulayarak benim senelerdir yaptığım gibi web siteleriniz için kaliteli yahoo backlinkler elde edebilirsiniz.

Peki bu değerli backlinkleri nasıl elde edeceğiz? Gelin adım adım bunu inceleyelim.

Ön Bilgi: Yahoo’nun uzun yıllardır hiç aksatmadan ve sekteye uğratmadan sürdürdüğü mail grupları hizmeti mevcuttur. Bu hizmetin amacı ortak ilgi alanlarına sahip kişilerin karşılıklı mailleşebilecekleri bir ortam yaratmaktır. Bu gruplarda ortak bir mail adresi olur ve o mail adresine atılan tüm mailler gruba üye olan kişilerin mail adreslerine düşer. Bu bilgiyi vermemin sebebi, hangi alt yapıyı kullanarak kendimize backlink sağlayacağımız hakkında genel bir görüşe sahip olmanızı sağlamaktı. Şimdi işin aşamalarına geçelim.

Aşamalar

1- http://groups.yahoo.com/ adresine girerek bir yahoo grup oluşturuyoruz. Bu işlemi sayfanın ortasında bulunan start your group yazısına tıklayarak yapıyoruz. Yahoo grup oluşturma ile ilgili teferruatlı bilgiye internetten arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Biz bu grubu birileriyle ortak mailleşmek amacıyla değil tamamen Seo çalışmalarımıza destek olması için açacağımızdan Grubun adını seo çalışması yapacağınız konu ile alakalı seçerseniz daha verimli bir iş yapmış olursunuz.

2- Grubumuzu oluştuktan sonra sol tarafta bulunan management bölümüne gelerek bu kategorinin altından web tools seçeneğini seçiyoruz.

3- Web Tools sayfası açıldıktan sonra isim yanında bulunan edit yazısını tıklıyoruz.

4- Açılan menüde “links” bölümünün public olması gerekiyor. Eğer değilse public seçeneğini seçerek değişikliklikleri kaydediyoruz.

5- Bu son adımda sol tarafta bulunan menüde Links sekmesine tıklıyoruz. Açılan sayfada üst tarafta bulunan add links linkine tıklayarak linklerimizi ekliyoruz.

Daha sonra bu sayfanın pinglemesini yaparak Google’ın okumasını sağlarsanız iyi edersiniz.

Özel Notlar:
– Yahoo gruplar bölümü ingilizcedir.
– Oluşturduğunuz mail grubunun ana sayfasından da html kodları ile link temin edebilirsiniz. Fakat bu linkler nofollow olur.
– Ayrıca grubun ana sayfasının yanında bulunan edit butonu ile related link seçeneğini kullanarak ana sayfasından da link sağlayabilirsiniz.

Yahoo Backlink almak bu kadar basit ve piyasada pek bilinmeyen bir ayrıntıdır. Sitelerinizin authority değerlerini yükselmenize de yarayacak bu çalışmayı, mümkünse yahoo’yu canından bezdirmeden ve tüm siteleriniz için ayrı ayrı gruplar oluşturarak yapabiliriz.

Sevgi ve saygılarımla,

Örnek Resim;

yahoo backlink

20 thoughts on “Yahoo backlink nasıl alınır?

 1. çalışma çok güzel, fakat benim şöyle bir sorum olacak
  bu sistemde alacağımız backlinkler yerlimi yabancımı
  2 nciside yaho bizden ne karı var bu sistem ona ne artı sağlayacak teşekkürler paylaşım için

  1. Kuracağınız yahoo grubun adını ve ana sayfa içeriğini kendi anahtar kelimelerinizle beslemeniz yeterlidir. Bunun dışında, yahoo bölgesel değil global hizmet veren bir site olduğu için alacağınız her link faydalıdır. Yahoo bu hizmeti çok uzun yıllardır ücretsiz olarak veriyor. Bizim yaptığımız ise bu e-posta hizmetinin bir parçası olan link’ler bölümünü kullanmak.

  1. Rica ederim. Grubun ana sayfasına konunuzla ilgili tanıtım metni girerseniz içerik açısından yeterlidir. Bu sayfalar posta grubunun tanıtımı ile alakalı sayfalar oldukları için ek içerik girmek gibi bir durumunuz yok. İzin vermiyor buna yahoo… Ama artık bir posta grubunuz olduğu için grubun mail servisini kullanarak içerik sağlayabilirsiniz

 2. kendi sitem için bir çok siteden backlink aldım. fakat burdaki bilgiden yola çıkarak yahoodan backlink aldım ve o kadar faydalı olduki ve bu googlenin çok hoşuna gitti. 🙂 Emeğinize sağlık..

 3. Merhaba,
  Bu link alma yöntemi halen geçerlimi? Yahoo değişiklik yapmış sanırım. Artık göremiyoruz çünkü.

  1. Merhaba,

   yahoo grup sayfalarında değişiklik yaptı yakın zamanda. Fakat aynı mantıkla yahoo grup sayfaları oluşturarak link alabilirsiniz.

 4. Benzerini Google veya diğer hizmetler içinde yapabiliriz sanırım. Ama gerçekten son güncellemelerden sonra bir yararı olacak mı bunun merak ediyorum.

  Bir de yorumlar bölümünüzün yazıları çok ufak ve silik neredeyse büyüteçle okuyacaktım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir