Tumblr ve Seo – Sitenize sınırsız ve kaliteli backlink sağlayın…

Size faydalı bir backlink alma taktiğinden bahsedeceğim. Tumblr ve Seo konumuz sayesinde hem hiçbir ücret ödemeden sınırsız bir backlink yöntemine kavuşmuş olacaksınız hem de sitenize yönelen kaliteli sosyal medya sinyalleri sağlamış olacaksınız. Yöntemimiz basit fakat başlangıç için biraz emek gerektiriyor. Neyse, lafı fazla uzatmadan hemen konuya girelim…

Eminim hepiniz Tumblr.com sitesini biliyorsunuzdur. Milyonlarca insanın paylaşımlarda bulunduğu kaliteli bir blog oluşturma ve paylaşma sistemi… Hatta eğer kendinize Seo‘cu diyorsanız son yıllarda dillerimize pelesenk olmuş o paravan blog hikayesi için mutlaka açmış olduğunuz birkaç Tumblr blogunuz mevcuttur.

Bu konumuzda sizlere, paravan bloglarınız haricinde Tumblr sitesini, nasıl sınırsız bir backlink sağlama sistemine çevireceğiz onu anlatacağım.

Aslında sınırsız kelimesi, abartılı bir tabir ama bir sınırı olmayan bir geri dönüş için söyleyecek başka kelime bulamadım.

Sistemimiz şu şekilde işliyor.

1- Kendinize Tumblr üzerinden bir blog açıyorsunuz.

2- (2. adımda olayın mantığını vermek istiyorum.) Olaya şu şekilde bakalım; Örnek olarak domates salçası ile alakalı bir siteniz var diyelim ve onu desteklemek için paravan blog açmak istiyorsunuz. Size şunu çok net bir şekilde söyleyeyim; Domates salçası diye bir blog açarsanız ve sitenizden domates salçası paylaşımları yaparsanız ne blogunuzu takip eden olur ne de paylaştıklarınızı paylaşan birileri. Sadece, içeriği sitenizle uyumlu sıradan bir blogdan kendinize link sağlamış olursunuz.

Ama, peki şöyle bir şey yaparsak nasıl olur;

Blogun içeriğinde, yerli yabancı herkesin birbiriyle paylaşabileceği konulara yer versek…
Mesela, komik gif formatında resimlerin olduğu bir blog olsa bu blog… Ve biz o blog içinde o komik paylaşımların altında kendi sitemizin linklerini paylaşsak… Nasıl olur?

3- Hemen konuyu bir örnekle netleştirelim;

Örnek olarak bu linkte ki blogumuzda herkesin birbirleriyle paylaşımlarda bulunabileceği komik gifler paylaşılıyor. Ve Tumblr‘nin bize sağladığı fırsat ile bu giflerin altına link ve etiket ekleyebiliyorsunuz. Peki bunun avantajı nedir?

Bunun avantajı şudur; Bir gif paylaşıyorsunuz. Bu gifin altında istediğiniz etiketler oluyor. Mesela; Domates salçası. Ve bir tanede link ekliyorsunuz konu içine. Bu sayede içeriği sitenizle alakalı bir paylaşım içinden sitenize link sağlamış oluyorsunuz.

Bu konunun kilit noktası şu; Paylaştığınız içerik genele hitap eden, yerli yabancı herkes tarafından paylaşılabilir bir içerik. Ve o içeriğin içinde linkiniz var. İnsanlar o içeriği görüp, beğenip, paylaştıkça sizin linkiniz sınırsız olarak yayılma fırsatı buluyor.

Burada ki basit paylaşım gibi… Dikkat ederseniz paylaşım yapılmış ve genele hitap ettiği için 102 kişi tarafından kendi hesaplarında paylaşılmış. Bu sayede 102 adet ayrı tumblr sayfasından backlink kazanmışız. Hem de hiçbir ücret ödemeden.

Şimdilik bu kadar… Yeni bir konuda daha buluşmak üzere hepinize selamlar ve sevgiler.

Bu yazı için etiket bulunamadı

13 thoughts on “Tumblr ve Seo – Sitenize sınırsız ve kaliteli backlink sağlayın…

  1. Tumblr yada herhangi bir sitede benim sitem için bir başkası saldırı maksatlı adult içeriği olan bir sayfada paylaşırsa bu beni google’da düşürürmü ? Sitemin backlinlerini kontrol ettiğimde adult içerikli sitelerden backlink görüyorum bunun açıklaması ne olabilir ?

  2. Sosyal medya desteği çok önemli, bu sayede 2 günlük uğraş sonucu 2 keyword ile 1. ve 2. sayfayı yakalamış durumdayım. Anahtara çalışmanızı öneririm.

  3. çok teşekkürler. biraz önce bu işi ticarete döken bir kardeşimizden paket satın aldım. yararlı mı değil mi pek bilemedim ama yararlıymış 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir